Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кой има архивни снимки на випуска?

+3
velizar
vess_ivanov
Tanya M.
7 posters

Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Tanya M. Съб Дек 01 2007, 01:01

Някой ми беше споменал преди време, че има архивни снимки на випуска и дори обсъждахме идеята на следващата ни годишнина да направим импровизирана фотогалерия. Велизар също твърди, че е водил аналогичен разговор с някого, но понеже и двамата сме вече хора на възраст, не можем да си спомним с кого точно сме говорили. Аз поне имам спомен, че беше жена, а Велизар и за това не е сигурен. Затова нека тези от вас, които разполагат с някакви стари снимки на випуска, бъдат така добри да ги качат във форума или ако срещат затруднения, да се обадят на мен или на Велизар, за да им помогнем със сканирането и качването. Предварително ви благодарим!
Tanya M.
Tanya M.
Veteran
Veteran

Брой мнения : 66
Location : Sofia
Registration date : 05.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Съб Дек 01 2007, 17:32

Tanya M. написа:... Аз поне имам спомен, че беше жена, а Велизар и за това не е сигурен ...


laugh Ми не помня аз да сьм бил този с когото е разговаряно, но с удоволствие качвам единствената снимка която имам под рька в момента. Обещавам и други. Навремето имах купища, защото с Владо М. ги проявявахме сами. Фото-лабораторията още стои в мазето у нас, но снимките са се загубили беьвьзвратно, уви :-(
Качество не мога да обещая, както сами виждате, но то се компенсира от младостта на фотографираните обекти.

Таня, ти самата би трябвало да имаш снимки - помня Зенита ти, носеше го в у-ще, значи трябва да е имало и снимки. Пусни нещо и ти.

Та така, ето я снимката - това е веднага след уволнението Окт 1986


Кой има архивни снимки на випуска? Vess_c10

На снимката сме (от ляво на дясно): Полиша, Михаела, аз, Янита 86 випуск, [Христо Сърбинов], и оше две мадами които не си спомням и не мога да разпозная в грьб.
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Tanya Съб Дек 01 2007, 18:48

Веско, опитвам се да изровя нещо от старите кутии със снимки, но досега не можах да открия нито една снимка от този период. И аз имам бегли спомени как разхождах някакъв стар руски апарат из училище, но не знам дали изобщо е можел да снима. Още по-невероятно ми се струва аз да съм могла да боравя с такава сложна техника - тогавашните фотоапарати изискваха ръчна настройка, с която аз и сега не мога да се справя, а какво остава за тогава.

Твоите снимки обаче ми вдъхват надежда, че за 25-годишнината на випуска все пак ще можем да отпечатаме един фотоалбум , стига да обединим усилията и архивите си. Остава да се надяваме, че и другите ще последват примера ти и ще успеем да натрупаме достатъчно снимков материал.
Anonymous
Tanya
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by velizar Нед Дек 02 2007, 05:11

Ето една снимка на випуск84...
Кой има архивни снимки на випуска? Vipusk84_3f02d
Но ако искате още от "Б" клас, моля заповядайте: " Албум на "Б" клас от випуск 1984 АЕГ"
velizar
velizar
Senior member
Senior member

Брой мнения : 41
Age : 58
Location : Sofia
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Пон Дек 03 2007, 17:18

Tanya написа: ... И аз имам бегли спомени как разхождах някакъв стар руски апарат из училище, но не знам дали изобщо е можел да снима. ...

Таня, моите спомени са ярки ... апарата беше най-нов модел wink

Tanya написа: ... Остава да се надяваме, че и другите ще последват примера ти и ще успеем да натрупаме достатъчно снимков материал.

Халифа свьрши чудесна работа до тук! Не случайно след някаква бригада (или военно?) беше избран за комсомолски секретар навремето. laugh Браво Хафте!
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by chavdar Пон Дек 03 2007, 21:20

vess_ivanov написа:
Халифа свьрши чудесна работа до тук! Не случайно след някаква бригада (или военно?) беше избран за комсомолски секретар навремето. laugh Браво Хафте!

Ха ха ха - не знам дали след бригада Халифа са го правили комсомолски секртар, но след военното май му намалиха поведението! Поне на мен ми го намалиха заради дейности извършвани съвместно с него. Ще си позволя тук да разкажа цялата случка, защото откакто прочетох постинга на Веско и си я припомних, се смея с глас по целия път към в къщи.

Както е известно намалено поведение в 11 клас означачаваше, че беше застрашено кандидатстването за ВУЗ - оставаше само УПК-то като шанс да ти повишат поведението. Ето как съдбата ни предлага добри възможностти да избегнем досадата и безполезността на годините прекарани в университета, но младите хора са податливи на външни влияния и вместо да се възползват от предоставените им възможности, те се носят по течението. Тогава това си беше истинска трагедия за родителите ми което рефлектира много силно върхо мен. Те не можеха да си представят, че сина им може да остане със средно образование и да стане дърводелец или градинар например (впрочем професията градинар би ми допанала със спокойствието и с плаващото работно време). Аз нямах никаква представа защо са ми намалили поведението - не бяха ме хващали в никакви "издънки". И те взеха, че се "домъкнаха" в "даскалото" да питат класния за к'во ми е намалено шибаното поведение.

Последната година класен ни беше един голям приятел на Халифа - другарят Живко Живков. Той също им казал, че си няма никаква представа за това но предложението е от полковник Сотиров. Той от своя страна заяавил, че не познава и не си спомня за никакъв Чавдар и за к'во ме е предложил за намалено поведение, но ще провери в тефтера си. Извадил тефтера и ето - тук пише "на тази и тази дата Чавдар, Велизар, Венци - Б клас. - караул - Л.Р". А в тези години ние като млади и любознателни хора живо се интересувахме от наука и всякакви научни изледвания и опити, като например въздействието на различни химически вещества върху човешкото тяло. Въпросното вещество с което сме провеждали изследването е било Л.Р. - както обяснил полковника това било ловджийска ракия! Единстваната загадка беше от къде е научил Сотиров за изследователската ни дейност, защото тя се осъществяваше само в най-тесни езотерични кръгове и нямаше начин някой да научи за това! Едва наесен разбрах от Венци, че той си признал. Полковника чул от някъде за нашите изследвания, но нямал никакви доказателства, и както ми разказа Венци тогава, привикал го на "мъжки" разговор - като мъже военни - говорил му за честта на пагона и го уверил, че разговора ще си остане между тях (да, да...!).

И ето колко струвала "честта" на пагона. На Венци поведението беше намалено дори с 2 единици и трябваше в УПК-то да му го вдигат на два пъти – първия и втория срок. Но там нямаше проблеми, защото името на Венци започва с една от първите букви и на учредителното комсомолско събрание карали по азбучен ред – който отсъства и го избират комсомолски секретар – имало такава възможност в устава. Така че той ни беше комсомолски секретар в УПК-то. После се усетиха, че е с намалено поведение, ама вече го бяха избрали, и беше абсурд друг да се навие за "комсомолски".
avatar
chavdar
Member
Member

Брой мнения : 12
Location : EU
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Пон Дек 03 2007, 21:31

Чавдаре, извинявай че те пропуснах - ти още по-хубави снимки качи!
Дааа, историите с намалените поведения бяха много интригуващи и се помнят и до днес. И на мен ми го намалиха по особен начин, но ще разкажа някой друг пьт като имам повече време. А ако Полиша иска - да каже той :laughing:

Снимки на А клас ще качвам тук Кой има архивни снимки на випуска? Aeg_0010 в темата за А клас.


Последната промяна е направена от на Сря Дек 05 2007, 02:30; мнението е било променяно общо 1 път
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Уволнение-е

Писане by vess_ivanov Сря Дек 05 2007, 02:25

Абе нещо само аз си пиша в този форум от няколко дни насам confused обаче се правя че не забелязвам и продьлжавам да поддьржам огъня - сам воинът е воин.
Като казах воин, та се сетих че имам и една воинска снимка на която сме в N-ското поделение с Миро Петрински от Г клас. Миро е бльскал нощна смяна и за това е по гащи готов за сън, а аз сьм дежурен по рота, та за това се мотаеме без работа между помещенията. Освен това, както си личи от коланите и от прическите ни сме "стари кучета" вече.
За тези които не живеят в БГ, или не четат вестници, тук е мястото да спомена, че онзи ден се уволни последния набор в историята! Хайде честито последно Уво 2007 happy

Кой има архивни снимки на випуска? Aeg_0011
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by krabosh Пет Дек 07 2007, 02:02

vess_ivanov написа:.................. А ако Полиша иска - да каже той :laughing:

Накратко истторията е следната:
Последният ден на срока се провеждаше учителски съвет. Аз и един приятел решихме да пием по кафе под колоните срещу паметника на В.Левски. Естествено си пушехме (Marlboro).
Зад гърба си чувам трясък по витрината обръщам се и гледам Трушка Иларионова бясно жестикулира и се опитва да я счупи. Помахах й любезно с ръка, ама съм забравил, че държа цигара заради ръкавицата. И толкоз. Няма да си хвърля ценния фас я!
След време имаме час на класния. Ракитина я заместваше една готина мадама. Влиза и казва Веселин е с намалено поведение и т.н. и др. работи. Веско се опита да разбере защо но и тя не знаеше и всички приехме, че все са намерили защо и се разотидохме.
След ваканцията само Веско още помни, че е с намалено поведение. Влиза класната кротко бясна и казва: "Веселине стани! Ти ли не знаеш защо ти е намалено поведението! А, Трушка Иларионова пред кафенето под колоните да си срещал! Че дори си й помахал с цигара в ръка! Жената инфаркт е щяла да получи, да тича по улицата за да допише в протокола от заседанието на Уч.съвет, че ти намалява поведението завинаги!".
Тука аз загрях! Трушка ме намираше освен за красив (Краси) и весел и ми викаше Веселине. Винаги! И когато ме изпитваше (колко ли мои оценки е инкасирал Веско?). Станах и казах: "Ама това бях АЗ".
Свърши часът и тя ми вика: "Ти остани!". - останах. Мисля си нали само поведението ше ми намаляват - тя да не иска главата да ми реже?, а тя: "Ти защо излъга и го защитаваш?" - "Няма такова нещо, АЗ бях!" - "Добре, ще питам Трушка", казва тя. След ден два ме вика и казва - "Опитваш се да ни метнеш, но др.Иларионова е 100% сигурна, че е бил Веселин и такива на нея не й минават!" - "Тя ни бърка" , викам аз пък тя "Др.Иларионова грешки не прави!". И така Веско си остана с намалено поведение - той си знае защо, а аз чист като сълзица.
След време срещам Трушка на коридора и тя - "Ти с мене майтап ли си правиш!? Не бил той Веселин! Ако продължаваш, ще ти намаля поведението с още една единица!". Смилих се над Веско! Изчакахме края на срока и му вдигнаха поведението (заместничката на класната май ни повярва и някак си успя да потуши урагана).
А Веско не знаеше, че всъщност отърва още едно намаляване!
Това беше за поведението на Веско - подготовка за реалния живот! laugh
krabosh
krabosh
Golden member
Golden member

Брой мнения : 61
Location : SOF
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Tanya M. Сря Дек 12 2007, 01:31

Веско, да не ме обвиниш в проява на нездрав интерес, ама Миро на тази снимка с маскировъчни гащи ли е?
Tanya M.
Tanya M.
Veteran
Veteran

Брой мнения : 66
Location : Sofia
Registration date : 05.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Вто Дек 18 2007, 03:55

Таня,
Не, тогава нямаше маскировачни гащи. То маскировачни мрежи за Уралите нямаше, та гащи!
Да не ме обвиниш в нездрави спомени, ама ... доколкото си спомням гащетата на Миро бяха червени от лськава материя, подобни на тези черните с които играехме физическо.
Ако бъркам, Миро да ме поправи, но 2 години сьм ги гледал тия гащи и мисля че ги помня добре.
Миро, мисля че сега е момента да се пробваш да пуснеш гащите на търг laugh
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Вто Дек 18 2007, 03:59

krabosh написа:..... Това беше за поведението на Веско - подготовка за реалния живот! laugh

Полииииш, нямаш понятио колко си прав, братко. Реалния живот обаче не престава да ме изненадва и да ме сварва неподготвен. shocked
Но няма сега да сговняме форума с реализъм. Както казва Nutcracker - да свирят музикантите. happy
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Nutcracker Вто Дек 18 2007, 19:36

vess_ivanov написа:Миро, мисля че сега е момента да се пробваш да пуснеш гащите на търг laugh

Айде на гащите-е-е! exclamations Сменям черен дантелен сутиен размер 75D blonde за червените гащи на Миро!
Nutcracker
Nutcracker
Golden member
Golden member

Брой мнения : 51
Location : Here, there and everywhere
Registration date : 09.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Сря Дек 19 2007, 05:35

Nutcracker написа: Сменям черен дантелен сутиен размер 75D blonde за червените гащи на Миро!

Миро, прав се оказах - наддаването почна.
Пьрвия bid е бартер сутиен blonde за гащи naughty, но все пак.
Аз лично не бих го взел под внимание докато не видя снимка на предлагания в замяна сутиен носен от самата предлагаща го, а не да речеме в каталога на Victoria's Secret.
Но това вече ти сам ще си прецениш. Пьк ако искаш експертна оценка - като получиш снимката - прати ми я за независимо мнение ;-)
От мен толкоз.
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Nutcracker Сря Дек 19 2007, 14:45

За да не си я препращате - ето ви я снимката тук:

Кой има архивни снимки на випуска? Bra10
Nutcracker
Nutcracker
Golden member
Golden member

Брой мнения : 51
Location : Here, there and everywhere
Registration date : 09.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Ценител Сря Дек 19 2007, 16:00

Искаме още !!! lust
Anonymous
Ценител
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by krabosh Чет Дек 20 2007, 02:12

vess_ivanov написа:....... Полииииш, нямаш понятио колко си прав, братко. Реалния живот обаче не престава да ме изненадва и да ме сварва неподготвен. shocked
Но няма сега да сговняме форума с реализъм..................

Е, на тебе един урок не ти ли стига? fun

Ако си решил да ми поемаш глобите за неправилно паркиране може да се споразумеем! Но ако искаш по-голям пакет първо ще искам да ме възмездиш с подобаващо възнаграждение!
Това е положението - частните уроци пари струват! laugh
krabosh
krabosh
Golden member
Golden member

Брой мнения : 61
Location : SOF
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Варварин Чет Дек 20 2007, 12:34

Егати, това в темата за намаляващото либидо на мъжете след 40-тте май ще се окаже вярно! Момичето снимка на какви .... им пуснало малко по-горе, а те си обсъждат глобите за неправилно паркиране! angry
Anonymous
Варварин
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by krabosh Чет Дек 20 2007, 22:55

Варварин написа:........Момичето снимка на какви .... им пуснало малко по-горе, а те си обсъждат глобите за неправилно паркиране! angry

Я, по-спокойно!
Момичето трябва да се потруди малко повече. Ние да не сме на 15, та да припадаме от един профил пък бил той и на бюст размер "D"?! Да слага всичкото яйце в супата! Разглеждаме само изцяло попълнени заявления! school
krabosh
krabosh
Golden member
Golden member

Брой мнения : 61
Location : SOF
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Сря Дек 26 2007, 08:40

Nutcracker написа:За да не си я препращате - ето ви я снимката тук:

Кой има архивни снимки на випуска? Bra10

Миро, моя експертен сьвет е: Хубавата опаковка е много важна, но всички знаем че единствено сьдьржанието има значение. Размяната на казармени гащета за дантелен сутиен е безсмислена. Виж, ако става вьпрос за това което така добре изпьлва сутиена и кара дантелените лу шарки да изпькват цели 4 инча в сравнение с грьдната обиколка под сутиена, то там вече сьвет не мога да ти дам. Там всеки решава индивидуално, по сьвест, и според това дали смята че размера има значение или не ;-)
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Admin Чет Дек 27 2007, 18:37

Твоята съвест какво казва? wink
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Брой мнения : 75
Location : Sofia
Registration date : 18.10.2007

https://vipusk84.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by vess_ivanov Пет Дек 28 2007, 00:38

Моята сьвест казва защо не се снимах аз тогава по гащи, или най-малкото защо не чейнджих на Миро гащите тогава за две вафли от 5 ст. Разбира се, това би било напьлно невьзможно да ми хрумне на времето. Аз и акции на Microsoft ако бях купил на времето ... И понеже не сьм се снимал тогава, сега никой не я пита моята сьвест. Толкоз.
vess_ivanov
vess_ivanov
Senior member
Senior member

Брой мнения : 40
Location : Toronto, CA
Registration date : 08.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кой има архивни снимки на випуска? Empty Re: Кой има архивни снимки на випуска?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите